Geoblog.pl    kosma    Podróże    och jak dobrze byc turysta    Stolica szacha
2007

Stolica szacha

Iran
Iran, Isfahan

Wokol drugiego co do wielkosci placu swiata tlocza sie cudowne zabytki islamskiej architektury. Szczesliwie zachowane po dzis dzien nie musialy ogladac krwawych wojen, gwaltow i zniszczenia. Szczelnie ukrywajac pot, lzy i bol budowniczych za bajecznie kolorowymi kafelkami, gluszac krzyk poddanych kojacym szumem fontann, rozpromieniaja glorie i chwale ludzkosci po najdalsze krance imperium, gdzie stosy poleglych cial zdaja sie nie odrozniac od rzedu krzakow, a krew ucisnionych i stlamszonych urzyznia ziemie zwyciezonych. Czy nie piekniejszy to obraz hegemonii i dominacji niz Auschwitz czy Waterloo. Tak, ja tez sie ciesze, ze tu jestem

kiclaw - 2007-08-27 12:53
Macie w planach Arg-e-Bam? Robicie zdjecia? Jestem ciekaw jak wyglada obecnie

kiclaw - 2007-08-27 12:55
No tak, nie spojrzalem na pierwszy wpis. Beda zdjecia? :)

wpodrozy
wpodrozy - 2007-08-27 14:54
prosz' prosz' Amadeo, naprawde skonczysz jako obsrany historyk. Ale mimo to przyznac musze, ze drzemie w tobie maly literata. pisz wiecej maili bijatsz
durka durka laka daka dzihad!

kosma
kosma - 2007-08-27 15:50
robie zdjecia, tyle, ze niestety nie chca sie zaloadowac. W necie znajdziesz pod dostatkiem porownan "przed i po".

kiclaw - 2007-08-27 16:07
Dlaczego nie chca sie zaladowac? Z winy netu, czy geobloga? Jak to drugie, to zaraz cos zaradzimy :)

Martyna
Martyna - 2007-08-30 12:10
o matko! co za polamance jezykowe Kosma do stu tysiecy wyjacych waleni! pozdrowienia z norge.

Pater (najstarszy)
Pater (najstarszy) - 2007-09-03 13:18
Kosmo!Jestem szalonym nastolatkiem pragnącym zostać Turystą,ale trochę się boję podróżować więc zdaję się na Ciebie...
Do zoo; oby jak najprędzej- zapraszam do Krakowa.

agatka, juz napisalam
agatka, juz napisalam  - 2007-09-16 01:03
kosmyczku, z niecierpliowscia czekam kolejnej relacji z wroclawia tym razem. na pewno mozesz polecic tam jakies piekne dzikie zakamarki, bez turystow i nahalnych miejscowych. fantastycznie ze tam jestes. to niesmaowite!!!

i w ogole fajnie ze wpadasz. tutaj zimno i sie zdazylam juz potesknic wiec milo. ciumcium. (wystarczy tych wylewnosci.)

agatka

Raszid
Raszid - 2008-01-22 18:11
I co tam panie dalej z blogiem? Ahmedinezad Cie zamknal?

kosma
kosma DobrzePiekniePrawdziwie
zwiedził 1.5% świata (3 państwa)
Zasoby: 9 wpisów9 18 komentarzy18 0 zdjęć0 0 plików multimedialnych0

17.07.2007 - 23.08.2007